Изложба „Избрани творби на деца и юноши“ на тема „Глаголица – знаците, които говорят и обединяват“.

Учениците от 9. и 11а клас посетиха изложбата „Избрани творби на деца и юноши“ на тема „Глаголица – знаците, които говорят и обединяват“.

С интерес и любопитство учениците разгледаха творбите, посветени на магията на глаголицата – първата славянска азбука, създадена от светите братя Кирил и Методий. Изложбата впечатли посетителите със своята оригиналност, творчество и послание за съхраняване на българската духовност и културна идентичност.

Посещението допринесе за обогатяване на знанията на учениците и засили интереса им към българската история, писменост и културно наследство.