Изпращане на випуск 2026 г.

На 15 май 2026 г. в двора на ПГ „Златю Бояджиев“ тържествено беше изпратен випуск 2026 по повод последния учебен ден на учениците от XII клас. Празникът премина с много емоции, усмивки и вълнение както за зрелостниците, така и за техните учители, родители и гости.

Тържеството бе открито със слово на директора на училището – инж. Даниела Въртоломеева, която поздрави абитуриентите за постигнатите успехи и им пожела смелост, увереност и достойно бъдеще. С искрени думи към своите съученици се обърна и Александра Ненова от XIIа клас.

Емоционално обръщение отправи и г-жа Нели Пашева-Бозикян – класен ръководител на XIIб клас, която благодари на учениците за споделените години, трудностите и красивите моменти по пътя към зрелостта.

Специален гост на празника беше кметът на Община Брезово – инж. Калин Калапанков, който поздрави зрелостниците и им пожела успешна реализация и увереност в избора на житейски път.

По време на тържеството директорът на училището връчи награди на изявени ученици за отличен успех, активно участие в училищния живот и достойно представяне на училището.

Празникът завърши с кръшно българско хоро, в което се включиха ученици, учители и гости – символ на единството, българския дух и надеждата за успешно бъдеще на випуск 2026.